Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Zasłuchani w słowa o miłości

28.01.2011, Koncerty dla seniorów

Zgodnie z wieloletnią tradycją trwa seria koncertów noworocznych prowadzonych przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Zabrza. W tym roku tytuł imprez to W Jezusie nasza radość.         

– Za nami występy w Ewangelickim Domu Pomocy „Ostoja Pokoju” w Bytomiu oraz Domu Pomocy Społecznej w Rybniku – relacjonuje Wacław Jarosz, organizator koncertów. – Podopieczni słuchali ich z wielkim skupieniem. Pewna staruszka z Rybnika dziękowała, mówiąc, że tak pięknego koncertu nie było u nich od kilku lat.   

Podczas imprez kolędy oraz inne utwory instrumentalne i pieśni wykonuje wielu wykonawców. Przeplatane są one słowem skierowanym do słuchaczy przez konferansjerów. W tym roku, eksperymentalnie, każdy z czterech występów prowadzi inna osoba.

 – W ten sposób poszczególne koncerty posiadają swój indywidualny charakter – wyjaśnia Jarosz.

Motywem przewodnim całego przedsięwzięcia jest ukazywanie miłości Bożej i prowadzenie słuchaczy do Jezusa, tego, który – jak wskazuje sam tytuł – jest źródłem naszej radości.

Kolejne koncerty już 29 i 30 stycznia, tym razem w domach pomocy społecznej Caritas w Wiśniczach i Rudzie Śląskiej. 

Czytaj więcej o projekcie koncerty dla seniorów.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij