Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Zadbaj o swoje zdrowie w Lidzbarku Warmińskim

10.04.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Wśród Polaków po 15. roku życia ponad 6,6 mln choruje na nadciśnienie, ponad 3 mln na chorobę wieńcową, prawie 1,7 mln na cukrzycę, a 0,8 mln cierpi z powodu przewlekłej depresji. Chyba każdy z nas mógłby powiedzieć, że spotkał się z przypadkami tych chorób w rodzinie lub wśród przyjaciół. Mimo postępu medycyny jesteśmy nękani wieloma dolegliwościami. Jak temu zaradzić? Na to pytanie chcą odpowiedzieć organizatorzy programu Zadbaj o swoje zdrowie, który rozpocznie się już 10 kwietnia w Lidzbarku Warmińskim.

Organizatorem cyklu ośmiu spotkań jest filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Lidzbarku Warmińskim. Odbywać się one będą od 10 kwietnia do 5 czerwca w każdy wtorek (z wyjątkiem 1 maja), o godz. 17 w siedzibie filii, przy ul. Wyszyńskiego 18a. Na uczestników czekają wykład, degustacja zdrowych potraw wraz z możliwością otrzymania przepisów. W oddzielnej sali będzie miał miejsce także program dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

Każde z zajęć dotyczyć będzie innej zasady zdrowego stylu życia. Mowa będzie o racjonalnym odżywianiu, aktywności fizycznej, wodzie, świetle słonecznym, właściwie pojętej wstrzemięźliwości, roli świeżego powietrza, odpoczynku oraz potrzebie zaufania Bogu.

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny! Poniżej prezentujemy szczegółowe tematy i terminy:

Świadome odżywianie (10 kwietnia)

Ruch to zdrowie (17 kwietnia)

Woda w służbie zdrowia (24 kwietnia)

Światło słoneczne (8 maja)

Prawdziwa wstrzemięźliwość (15 maja)

Głęboki oddech (22 maja)

Wyśnione zdrowie (29 maja)

Zaufać, ale komu? (5 czerwca)

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij