Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Zabrze: wiosną rosną liczby

29.04.2011, Pomoc żywnościowa

Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Zabrza w tym roku będą wydawać żywność 755 osobom. To o 68 więcej niż w roku poprzednim. A chętnych do skorzystania z pomocy nie brakuje.

– W tegorocznej puli produktów, którą rozdzielamy od kwietnia, nie ma cukru i dżemu. Ale za to jest ryż, zupa pomidorowa i kasza gryczana – mówi o zmianach, jakie zaszły w „jadłospisie” Jan Brzuś, kierownik filii.

Pomoc żywnościowa realizowana przez zabrzańską filię ChSCh jest możliwa dzięki współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności. Od niego wolontariusze otrzymują bezpłatnie artykuły spożywcze dla beneficjentów. W 2011 roku na jedną osobę potrzebującą przypada 85 kg.

– Będziemy wydawać miesięcznie paczki żywnościowe ważące 8,5 kg. Jesteśmy przekonani, że będzie to duże wsparcie dla naszych podopiecznych – mówi pan Jan.

Filia w Zabrzu dystrybuuje artykuły spożywcze osobom wskazanym przez miejski ośrodek pomocy rodzinie w dwóch punktach – przy ul. Wawrzyńskiej i Kossaka.

Czytaj więcej o działaniach wolontariuszy ChSCh z Zabrza.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij