Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Zabrze: czas dzieciaków

14.06.2011, Dzień Dziecka

Początek czerwca przynosi wiele imprez organizowanych z myślą o dzieciach. Z okazji Dnia Dziecka wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Zabrza zadbali o to, by najmłodsi z rodzin, które obejmują opieką, także mogli przeżyć w tym czasie niezapomniane chwile.
 
11 czerwca przy współpracy ze Stowarzyszeniem Guido filia zaprosiła dzieci na festyn rodzinny organizowany przez radę zabrzańskiej dzielnicy Centrum Południe. Odbył się on przed Domem Harcerza.

– Dzieci osób, które w naszych punktach odbierają żywność, bawiły się świetnie – relacjonuje Jan Brzuś, kierownik filii ChSCh w Zabrzu. – Czekały na nie m.in. jazda na kładach, dmuchany zamek, występy muzyczne, pokaz aikido, malowanie twarzy czy konkursy z nagrodami. Od ChSCh otrzymały soki i słodycze.

Niektóre dzieci były na festynie z rodzicami, pozostałymi zajmowali się wolontariusze filii. Zarówno najmłodszym jak i rodzicom impreza bardzo się podobała.

Wcześniej, 1 czerwca ChSCh wraz z Kinem „Roma” zaprosiła 50 dzieci na film animowany Ryś i spółka. Maluchy w wieku 5-10 lat przybyły na seans z trzech dzielnic Zabrza.

Obok programów realizowanych z okazji Dnia Dziecka filia w Zabrzu finansuje także kolonie dla dzieci z ubogich rodzin, zimą zaś prowadzi projekt Noworoczny Upominek.

Czytaj więcej o pomocy dzieciom.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij