Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Wolontariusze ChSCh na pomoc powodzianom

2.06.2010, Pomoc powodzianom

Po dramacie w Czechowicach-Dziedzicach, podczas którego wielu ludzi było uwięzionych przez wodę w swoich domach, przyszedł czas na sprzątanie zalanych budynków. W Skoczowie, podobnie jak w innych miastach, rodzinom dotkniętym przez żywioł przekazywane są osuszacze, dzięki którym można usuwać wilgoć z mieszkań. Wolontariusze z Wrocławia dostarczają ofiarom kataklizmu żywność i środki czystości. W całym kraju trwa akcja pomocowa Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) dla powodzian.

- Wielu straciło dorobek całego życia – mówi Wiesław Waliczek z filii w Czechowicach-Dziedzicach. - Ludzie są załamani i wdzięczni za każdą pomoc.

Wolontariusze w Czechowicach wspierają powodzian w pracach porządkowych: – Mnóstwo mieszkań jest w katastrofalnym stanie. Spędzamy mnóstwo czasu, pomagając w doprowadzaniu ich do stanu używalności. Szorujemy pomieszczenia, wyrzucamy zniszczone wyposażenie domów. Na bieżąco dostarczamy osobom poszkodowanym środki czystości, wypożyczamy osuszacze.

Akcja pomocy w osuszaniu budynków trwa także w wielu innych miastach, m.in. w Skoczowie, Opolu, Wrocławiu, Pszczynie i Sandomierzu. – Tego rodzaju działania rozpoczęliśmy w piątek, 28 maja – relacjonuje Andrzej Cichy z ChSCh Skoczów. - Kilka rodzin otrzymało od nas odpowiedni sprzęt. Kiedy zostanie wykorzystany, przekażemy go dalej, innym osobom. Jako ChSCh weźmiemy też udział w koncercie charytatywnym na rzecz powodzian, który odbędzie się 11 czerwca w kościele ewangelickim. 

- W chwili obecnej najbardziej potrzebne są środki czystości – mówi Joanna Gajdzińska-Karyjewska, kierowniczka ChSCh Wrocław. - Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przekazaliśmy w czwartek powodzianom ich sporą ilość. Rozdawaliśmy także żywność.

We Wrocławiu wolontariusze odwiedzili osiedle Mokry Dwór, które za sprawą wylewu dwóch rzek, Odry i lokalnej Oławki, zostało odcięte od świata.

W dniach 29 i 30 maja obok udziału w kwestach na rzecz powodzian wiele filii zorganizowało także zbiórki żywności i innych artykułów niezbędnych osobom dotkniętym przez żywioł.

Każdy z nas może włączyć się w dzieło pomocy, przekazując środki na konto zbiórki publicznej dla powodzian:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”
 
Dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku: PL

Nie bądź obojętny na los tych, których dotknęła tragedia. Pomóż!

 
                                                                                                Serwis Informacyjny ChSCh (aw)

 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij