Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Wiadomości z Myszkowa: JAK POKONAĆ STRES?

19.03.2019, Kluby zdrowia

Wszyscy doświadczamy stresu we współczesnej ,,cywilizowanej wojnie’’!
 „STRES JEST CHOROBĄ STULECIA”- według  Światowej Organizacji  Zdrowia ( WHO).

Długotrwały stres prowadzi do choroby zwanej  depresją. Najgorsze, co można robić, to bagatelizować chorobę. Często zdarza się, że ludzie chodzy na depresję, słysza od swoich bliskich słowa: "Weź się w garść". Otaczający nas ludzie (często rodzina, bliscy i znajomi) nie zdają sobie sprawy, że w tym stanie człowiek naprawdę nie da rady wstać z łóżka czy zmusić się do jakiejkolwiek aktywności. A mówiąc: "Weź się w garść", sugeruje się, że jest po prostu leniwy. To wywołuje poczucie winy, bycia niepełnowartościowym człowiekiem. Dodatkowo pogarsza stan depresyjny. Nawet jedna trzecia seniorów ma depresję.

Depresja to zjawisko chemiczne. Przyrównać ją można do pogody, która wciąż się zmienia, a jej stan potrafi być potężny i nieprzewidywalny, z ogromnym potencjałem do dewastacji.
Ale nie oznacza to, że jesteśmy bezsilni. Jeżeli chcemy przestać tracić tak wielu ludzi                    z powodu tej choroby, wymaga to od nas reakcji na każdym poziomie.

Jak sobie radzić z depresją?  O tym na pierwszym wykładzie z tego cyklu pt. ,,JAK POKONAĆ STRES?'' który odbędzie się 28 marca  w MDK  w Myszkowie  o godz. 16.30.

Wykład przeprowadzi kierownik Klubu Zdrowia Irena Biała

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij