Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

W Świdnicy dla powodzian

6.08.2010, Pomoc powodzianom

Grupa wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) ze Świdnicy 4 lipca 2010 r. zorganizowała  kwestę na rzecz powodzian. W wyniku kilkugodzinnej zbiórki uzyskano prawie 2 tys. zł.

- To był nasz odruch serca skierowany w stronę tych, którzy ucierpieli w tegorocznej powodzi. Teraz Dolny Śląsk nie doświadczył jej tak dotkliwie, jak chociażby w ubiegłym roku. Wiemy jednak, ile szkód i cierpienia wyrządziła ona w wielu miejscach naszego kraju – mówi jeden z uczestników.

Sześć młodych osób kwestowało na ulicach Świdnicy między 10. a 13. Pogoda dopisała, a odbywający się akurat na świdnickim rynku targ staroci dodatkowo zwiększył liczbę tych, którzy przekazali na rzecz powodzian środki finansowe.

Wolontariusze przemieszczali się po ulicach i ustawiali w najbardziej ruchliwych miejscach. Zebrano w sumie 1 873 zł. Fundusze te przekazano na konto ChSCh. Posłużą one m.in. do pokrycia kosztów osuszania i remontów zalanych budynków.

 

Także ty możesz pomóc powodzianom, nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy, że zasilisz poniższy rachunek:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa

47 1500 1126 1211 2010 1571 0000

z dopiskiem „Pomoc Powodzianom”

 

                                                                                     Serwis Informacyjny ChSCh (aw) 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij