Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

W Powsinie dla zdrowia

1.09.2011, EXPO Zdrowie

O tym, że lepiej chorobom zapobiegać niż je leczyć, wie każdy z nas. Jednak realizowanie tej reguły w życiu przychodzi niezwykle trudno. A dbanie o zdrowie jest proste – przekonywali minionej niedzieli w warszawskim Parku Kultury w Powsinie wolontariusze prowadzący wystawę EXPO Zdrowie.
 
EXPO Zdrowie to projekt znany na świecie od lat, w Polsce zaś od 2010 roku. Polega on nie tylko na informowaniu o ośmiu zasadach zdrowia na tyluż stoiskach rozbudowanej ekspozycji, ale także na prowadzeniu licznych badań, m.in. wydolności płuc, poziomu tkanki tłuszczowej czy testu wysiłkowego z pomiarem tętna.
 
Podobnie było 28 sierpnia w Powsinie. Dzięki wystawie zorganizowanej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) przy aktywnym udziale wolontariuszy z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego około 100 osób skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji. Do parku kultury przybyli nie tylko mieszkańcy Ursynowa, ale także Śródmieścia, Woli i Mokotowa.
 
Poddający się badaniom mogli zaopatrzyć się w książki dotyczące zdrowego stylu życia, które dostępne są w działającej w parku kultury wypożyczalni książek. Jest ona czynna w każdą pogodną niedzielę, w godz. 13–18 (obok amfiteatru).
 
Na końcu ekspozycji EXPO Zdrowie czekało stanowisko z komputerowym obliczaniem wieku biologicznego, zaś podsumowaniem wszystkich badań i porad była rozmowa z terapeutą ds. uzależnień lub lekarzem.
 
Dowiedz się więcej na temat projektu.
 
Pomóż potrzebującym.

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij