Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Trzykrotnie większa pomoc. Nowy rok PEAD-u w Puławach rozpoczęty!

23.03.2012, Pomoc żywnościowa

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Puławach rozpoczęła nowy rok wydawania produktów żywnościowych w ramach europejskiego programu pomocy żywnościowej (PEAD). Dzięki temu systematyczne wsparcie będzie trafiać do 300 osób.

Koszyk produktów w tym roku bardzo się zmienił, są w nim cukier, olej rzepakowy, koncentrat pomidorowy, dżem czy marchewka z groszkiem. Wydawane będą też artykuły znane z lat wcześniejszych: mleko, masło, sery, makaron, kasza gryczana, ryż, płatki kukurydziane, herbatniki i mąka.

– Jesteśmy już po pierwszym wydawaniu – mówi Anna Karpeta, kierownik filii. – Żywność z nowej puli PEAD-u trafiła do osób potrzebujących 20 i 21 marca. Nasze działania podobnie jak w roku poprzednim są współfinansowane przez Gminę Miasto Puławy. Osoby odbierające artykuły spożywcze chwaliły produkty, które otrzymały. Jest to dla nich wielka pomoc.

Po wsparcie zgłaszają się osoby skierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach. 

– Na liście mamy 300 osób, czyli około 90 rodzin – wylicza Anna Karpeta. – To trzy razy więcej osób niż w roku ubiegłym. Widać, że zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc jest ogromne. Cieszy nas to, że program już ruszył i że możemy swoim czasem i pracą służyć innym ludziom.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Serwis Informacyjny ChSCh

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij