Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Tłumy na deszczowym Expo Zdrowie w Świdnicy

13.09.2010, EXPO Zdrowie

Mimo niesprzyjającej pogody setki osób wzięło udział w plenerowym programie profilaktycznym Expo Zdrowie, który odbył się 9 września br. w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Mierzenie poziomu cukru, cholesterolu czy spirometria to tylko niektóre z badań, które czekały na uczestników wystawy. Jak zawsze, nie zabrakło również relaksacyjnego masażu oraz, wśród imprez towarzyszących, degustacji pysznych potraw wegetariańskich.    
 
Pomysłodawcą zorganizowania wystawy w Świdnicy był Andrzej Majewski wraz z grupą wolontariuszy z tego miasta. Expo Zdrowie odbyło się na świdnickim rynku.

– W programie badań, przechodząc przez osiem stanowisk ekspozycji, wzięło udział 200 osób – mówi Marek Jankowski, koordynator wystawy.

– W przeprowadzeniu imprezy pomagali wolontariusze ChSCh z wielu miast Dolnego Śląska, m.in. z Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha i oczywiście Świdnicy – mówi Joanna Gajdzińska-Karyjewska, kierownik dolnośląskiego oddziału ChSCh. – Chętnych do wzięcia udziału w badaniach było tak wielu, że w pewnym momencie zabrakło pasków do pomiaru cholesterolu. Kiedy spiker prowadzący imprezę poinformował o tym uczestników, znalazł się sponsor, który umożliwił zakup nowej partii pasków – dodaje.

Ogółem kilkaset osób zapoznało się z ciekawą ofertą, jaką proponuje wystawa Expo. Program ten nie tylko daje możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat zdrowia oraz przeprowadzenia podstawowych badań, ale także zachęca do zmiany stylu życia. ,,Pozwól sobie pogratulować, że jeszcze jesteś wśród żywych” – tak brzmi jeden z wyników w kwestionariuszu, który wypełniał każdy z uczestników.  
 
W tym roku podobne imprezy miały już miejsce w wielu miastach Polski, ostatnio m.in. w Warszawie i Koninie.

Pomóż ChSCh prowadzić ten oraz wiele innych projektów. Przejdź do przelewów on-line: http://www.chsch.org.pl/pomoz/

Czytaj więcej o projekcie Expo Zdrowie oraz o poprzednich wystawach: http://www.expozdrowie.chsch.org.pl/

Pamiętaj o możliwości przekazania 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

 

 

 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij