Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Tarnów: noworoczne upominki sprawiły radość dzieciom

16.01.2017, Noworoczny Upominek

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Tarnowie powstała w styczniu br. W pierwszym miesiącu swojej działalności wolontariusze zaangażowali się w akcję Gwiazdkowa Niespodzianka.

Gwiazdkowa Niespodzianka to polska nazwa akcji zainicjowanej w Walii, a obecnie realizowanej  w kilkunastu krajach, w ramach której już od ponad 25 lat przygotowywane są paczki w okresie okołonoworocznym, aby sprawić radość dzieciom. W paczkach dostosowanych do płci i wieku dzieci (od 2 do 14 lat) znajdują się m.in. drobne zabawki, słodycze, artykuły papiernicze czy odzież. Prezenty przygotowują mieszkańcy bogatszych państw, jak m.in. Wielka Brytania czy USA.   

Wolontariusze ChSCh wsparli akcję wydawania paczek zorganizowaną 8 stycznia w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Tarnowie, w ramach której noworoczne prezenty trafiły do 20 milusińkich. Spotkanie zostało urozmaicone także programem artystycznym.  

Obecnie upominki w ramach Gwiazdkowej Niespodzianki przygotowywane są dla wszystkich dzieci, niezależnie od statusu materialnego. 

Czytaj o akcji Noworoczny Upominek.

Czytaj o pomocy dzieciom i młodzieży.

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij