Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Stalowa Wola: to wspaniali ludzie

15.07.2011, Pomoc żywnościowa

11–13 lipca trwało kolejne już wydawanie żywności prowadzone w mieszczącym się w Zaleszanach punkcie filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Stalowej Woli. – Pomagamy wspaniałym ludziom – podkreśla Romana Kłapyta, kierownik filii. 

Filia w Stalowej Woli powstała w 2011 roku. Pierwszy raz wolontariusze wydawali żywość 30 marca br. Od tego czasu pomagają regularnie 100 osobom. Większość beneficjentów pochodzi z gminy Zaleszany, ale są wśród nich także potrzebujący ze Stalowej Woli. Punkt w Zaleszanach to miejsce, gdzie mogą oni zgłaszać się nie tylko po żywność. Panuje w nim przyjacielska atmosfera, jest czas na rozmowę. Osoby odbierające artykuły spożywcze doceniają pracę wolontariuszy ChSCh. Filia chce też rozwijać działalność.

– Planujemy we wrześniu wziąć udział w zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci – mówi Romana Kłapyta. – Chcemy też rozpropagować naszą działalność i zachęcić wiele osób do wspierania potrzebujących.

Kierownik filii bardzo ceni sobie również współpracę z miejscowym proboszczem, który jak może, pomaga w niesieniu wsparcia potrzebującym. Większość beneficjentów to osoby, których miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 526 zł.

Wolontariusze nie ukrywają, że byliby bardzo wdzięczni także za wsparcie lokalnej gminy. Jednak już teraz cieszą się z tego, co mają. A mają naprawdę wiele – wdzięczność potrzebujących i przede wszystkim radość z tego, że pomaga się innym. A to jest w tej pracy największa nagroda.       

Czytaj o pomocy żywnościowej prowadzonej przez ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij