Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Stalowa Wola: rakowi można zapobiec. W klubie opowiedzą o zdrowiu

5.06.2013, Kluby zdrowia

– Przy pomocy zdrowego stylu życia można uniknąć lub wyjść bez szwanku z wielu chorób cywilizacyjnych. Nie jesteśmy na nie skazani – przekonuje prelegentka Marta Zawierucha, która poprowadzi najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Stalowej Woli. Dzięki bezpłatnym zajęciom organizowanym przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) dowiemy się o tym, jak zmniejszyć ryzyko nowotworu.

Każdego roku w wyniku chorób nowotworowych umiera na świecie ponad 7 mln osób. 30% tych przypadków można by zapobiec. W Polsce nowotwory są drugą co do częstości przyczyną zgonów.

Choroby nowotworowe należą do tzw. chorób cywilizacyjnych, idących w parze z postępem. Do ich powstawania przyczynia się przede wszystkim niezdrowy styl życia, m.in. palenie papierosów, tłuste jedzenie, brak ruchu. Jednak przed schorzeniami można się bronić. O łatwej i przyjemnej profilaktyce raka opowiedzą na spotkaniu klubu zdrowia prelegentki Marta i Karolina Zawierucha

– Ludzie po 40. roku życia podupadają na zdrowiu. Wciąż bardzo często w społeczeństwie brakuje świadomości zdrowotnej dotyczącej odżywiania, znaczenia ruchu itp. Ludzie żyją w strachu przed chorobami. Tymczasem przy pomocy właściwego stylu życia można uniknąć lub wyjść bez szwanku z wielu chorób cywilizacyjnych. Nie jesteśmy na nie skazani – mówi Marta Zawierucha.

Celem Klubu Zdrowia w Stalowej Woli prowadzonego przez lokalną filię ChSCh jest poszerzanie świadomości zdrowotnej. Klub prowadzą wolontariusze.

Na najbliższym spotkaniu oprócz ciekawego wykładu organizatorzy przewidzieli degustację smacznych potraw wegetariańskich. Tym razem będą to kotlety owsiane, sojowe, z soczewicy i ciecierzycy. Zajęcia odbędą się w piątek, 7 czerwca w Bibliotece Miejskiej przy ul. Siedlanowskiego 3a w Stalowej Woli. Początek spotkania o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij