Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Skoczów: co złego jest w otyłości?

17.03.2016, Kluby zdrowia

Już wkrótce kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Skoczowie. Wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na wykład dr. n. med. Krzysztofa Wierzbickiego, który odpowie na pytanie Co złego jest w otyłości? Wstęp wolny.

Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) w 2014 roku prawie 40% osób powyżej 18. roku życia było dotkniętych nadwagą, z czego 13% otyłością. Niestety problem ten dotyczy także dzieci. To samo źródło podaje, że w 2013 roku otyłość dotyczyła aż 42 mln dzieci poniżej piątego roku życia. Na szczęście problemy z nadwagą i otyłością nie są dziedziczne ani wrodzone i można im skutecznie zapobiegać.

Podczas zajęć klubu zdrowia oprócz wysłuchania ciekawego wykładu będzie można także skorzystać z porad żywieniowych, degustacji zdrowej żywności i wykonać proste badania profilaktyczne. Spotkanie skoczowskiego klubu zdrowia na temat otyłości odbędzie się w poniedziałek, 21 marca w Zespole Szkół nr 1, przy ul. G. Morcinka 20. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij