Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Sekret skutecznej pomocy

1.07.2011, Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego

Warto mieć przyjaciół. Truizm? Jasne. Tylko jak pisać o wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działającej przy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Lidzbarku Warmińskim i nie wspomnieć o przyjaciołach prowadzącej ją Barbary Szymańskiej.

Dzięki pomocy ludzi dobrej woli potrzebujący mogą korzystać już z łóżka dla chorych leżących. To dar od prywatnej osoby dla wypożyczalni. Wymagało ono jednak drobnych poprawek. I tu pomogli przyjaciele pani Barbary. Zaprzyjaźnieni fachowcy, tak jak obiecywali, ofiarnie dokonali niezbędnych napraw. Dzięki nim łóżko jest gotowe do wypożyczenia. Kompletne, z materacem (niestety, zwykłym, nie antyodleżynowym). Mało tego – i drugie będzie zrobione lada chwila. Tu reperacji wymaga barierka zabezpieczająca.

– Jest w robocie – mówi z radością w głosie pani Basia. – Rozkręcamy się. Największe wzięcie mają balkoniki. Są także wózki.

Wiele osób pyta o kule. Z nimi jest kłopot. Owszem, wypożyczalnia dysponuje pojedynczymi, ale zwykle potrzebna jest para.

W okresie wakacyjnym w punkcie pojawia się mniej osób. Dlatego pani Barbara prosi, by w lipcu i sierpniu w sprawie wypożyczenia kontaktować się telefonicznie pod jeden z dwu numerów: 511 934 166 lub 512 280 007. Ta prośba kierowana jest również do osób, które chcą przekazać sprzęt rehabilitacyjny.

Pomóż potrzebującym.

Czytaj więcej o pomocy osobom z niepełnosprawnością.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego
ul. Wyszyńskiego 18a
(przy punkcie wydawania żywności)
tel. 511 934 166 lub 512 280 007

Serwis Informacyjny ChSCh

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij