Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Rybnik-Boguszowice: na zdrowie

15.12.2011, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” – pisał Jan Kochanowski. O to, by jak najwięcej osób mogło uniknąć tej gorzkiej nauczki, starali się organizatorzy i wystawcy Dnia Promocji Zdrowia zorganizowanego w Domu Kultury w Boguszowicach.

Ośrodek Pomocy Społecznej, Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej i Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Rybniku 11 grudnia zaprosiły mieszkańców na bezpłatne badania. Wykonywano m.in. EKG, pomiar poziomu cholesterolu i cukru oraz badanie słuchu.

W Dniu Promocji Zdrowia uczestniczyli też wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rybniku, którzy przygotowali stoisko z degustacją potraw wegetariańskich i punkt antynikotynowy, gdzie udzielali porad, jak rzucić palenie. Wykonywali ponadto spirometię i pomiar tkanki tłuszczowej.

– Przez nasze stoisko przewinęło się około 150 osób – relacjonuje Anna Picho, kierownik filii w Rybniku. – Pewna starsza pani opowiadała o swoich zmaganiach z wysokim poziomem cholesterolu. Mimo stosowania przeróżnych metod, z jogą i feng szui włącznie, jej stan nie ulegał poprawie. Dopiero wprowadzenie wskazówek dietetycznych sprawiło, że wyniki się poprawiły.

Często jesteśmy gotowi wydawać dużo pieniędzy, by zyskać zdrowie, a nie dostrzegamy, że można je zachować dzięki prostym środkom. Zapominamy też o systematycznych badaniach profilaktycznych. Niedziela ze zdrowiem w Boguszowicach przypomniała rybniczanom, że o kondycję warto dbać na co dzień, a nie od święta.

Czytaj o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaz 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij