Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Rak a dieta w Koninie

9.05.2013, Kluby zdrowia

Jak powstają nowotwory? Czy to, co jemy, ma związek z chorobami nowotworowymi? Czy odpowiednia dieta może uchronić palaczy przed rakiem płuc? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy podczas najbliższych zajęć Klubu Zdrowia w Koninie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Choroby nowotworowe to plaga naszych czasów. Wg Światowej Organizacji Zdrowia w 2008 r. na raka zmarło na świcie ponad 7,5 mln osób. Wg prognozy tej samej organizacji do 2030 r. liczba ta wzrośnie aż do 13 milionów.

Jak ustrzec się przed nowotworem? Czy jest to w ogóle możliwe?

Gościem najbliższego spotkania Klubu Zdrowia w Koninie będzie dr Jerzy Gubernator, pracownik naukowy Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od szeregu lat zajmuje się on nowymi metodami walki z nowotworami poprzez zastosowanie najnowocześniejszych zdobyczy naukowych. Interesuje się również sposobami zapobiegania oraz alternatywnymi dla chemioterapii metodami leczenia raka. Swoją bogatą wiedzą dzieli się podczas wykładów i spotkań w całym kraju.

Podczas spotkania z mieszkańcami Konina prelegent omówi znaczenie diety przy profilaktyce i leczeniu nowotworów. Wykład odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 maja o godzinie 18 w Klubie Energetyk, przy ul. Przemysłowej 3d. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Justyna Libera (red.)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij