Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Radość i satysfakcja

15.12.2010, Pomoc żywnościowa

W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbyła się już po raz 14. W Białymstoku tradycyjnie w akcję włączyli się wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

– Wykonywaliśmy nasze zadanie w Galerii Stokrotka w Białymstoku, przy ul. Paderewskiego, na osiedlu Nowe Miasto – opowiada Paweł Pawluczuk, kierownik lokalnej filii ChSCh. – W rezultacie udało się nam zebrać około 380 kg żywności, w tym: 70 kg mąki, 60 kg makaronu, 53 l oleju, 50 kg ryżu, 78 kg cukru, 15 kg kaszy, 10 kg konserw i 10 kg słodyczy - wylicza.

13 wolontariuszy bardzo zaangażowało się w akcję. Powierzone zadania sprawiały im bardzo wiele radości i satysfakcji. Z ogromną sympatią wspominają osoby, które przychodziły zrobić zakupy specjalnie na rzecz zbiórki żywności. Same wychodziły ze sklepu z pustymi rękoma czy z jednym produktem, ale wcześniej zapełniały koszyk darów. W innych przypadkach wolontariusze zachęcali na różne sposoby. Jeden z nich, widząc bardzo naburmuszonego przechodnia, podszedł do niego i zagadnął: „Widzę, że jest pan osobą, która lubi pomagać.” Poskutkowało! Ów pan wkładał swój dar do kosza już z najmilszym dodatkiem – uśmiechem.

Dowiedz się więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij