Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Puławy: jak tu nie wierzyć w cuda

1.08.2011, Pomoc żywnościowa

Puławska filia ChSCh, kierowana przez Annę Karpetę i tym razem nie zawiodła osób potrzebujących. W czerwcu i lipcu wolontariusze wielokrotnie wydawali żywność i odzież rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.

7 czerwca w siedzibie filii do rąk tych, którzy zgłosili się po pomoc, trafiło ponad 600 kg żywności, w tym: mąka, dwa rodzaje makaronu (świderki i muszelki), krupnik, kawa Inka oraz makaron z gulaszem.

– Czujemy, że jesteśmy potrzebni. Nasi podopieczni zawsze pytają, kiedy następny raz mogą przyjść po żywność, co przywieziemy, dziękują za udzielone wsparcie – opowiada pani Ania. – Wśród 21 rodzin objętych pomocą są takie, które swoją żywnością dzielą się z sąsiadami. Przywozimy żywność na 100 osób, a ona się rozmnaża w cudowny sposób i cieszy nas to, że mogą skorzystać z niej także inni.

W lipcu filia obdarowała potrzebujących mlekiem w proszku, mlekiem UHT, ryżem, muesli, kaszą z warzywami, makaronem z gulaszem i chrupkami, z których szczególnie cieszyły się dzieci. Jak wspomina Anna Karpeta, wtedy też do siedziby filii po raz pierwszy przyszła siedmioosobowa rodzina, skierowana z MOPS-u. Byli w tak trudnej sytuacji, że poprzedniego dnia nic nie jedli.

– Jak tu nie wierzyć w cuda? We właściwym momencie spadliście nam z nieba! – tak podsumowała okazaną pomoc szczęśliwa matka pięciorga dzieci. – Nie potrafimy znaleźć słów, żeby wam podziękować!

Chcesz pomóc? Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij