Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Podziel Się Posiłkiem, Legnica: Mnożymy radość

29.09.2011, Pomoc żywnościowa

Akcja Podziel się Posiłkiem w Legnicy, do której włączyli się wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) przyciągnęła wielu ludzi dobrej woli, którzy w te szczególne dni pamiętali o okazaniu serca tym, których nie stać na drogie zakupy w supermarkecie. Przez dwa dni w sklepach Biedronka wolontariusze ChSCh zebrali 502 kg żywności.

– W sumie w zbiórce pomagało nam 23 wolontariuszy – mówi Alicja Filończyk, kierownik filii ChSCh w Legnicy. – Dwie dziewczyny z liceum były z nami po raz pierwszy. Bardzo się cieszyły, że wzięły udział w akcji. Deklarowały, że będą nam jeszcze pomagać, bo nic nie jest w stanie opisać gestów dobrej woli, które miały okazję obserwować.

W sumie zebrano najwięcej produktów gotowych. Przeważały olej, cukier, ryż, kawa oraz mąka.

Żywność zostanie wydana 19 października podopiecznym filii ChSCh w Legnicy.

– Większość osób zostanie skierowana przez MOPS. Mam nadzieję, że zaspokoimy potrzeby wszystkich. Pierwszy raz przekroczyliśmy 500 kg i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ludzi chętnych do pomocy jest coraz więcej! – podsumowuje akcję pani Alicja.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij