Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Opole: środki czystości dla powodzian

17.09.2010, Pomoc powodzianom

18 sierpnia br. wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Opola i okolic odwiedzili Czarnowąsy, wieś dotkliwie doświadczoną przez tegoroczną powódź. Przedstawiciele ChSCh przekazali najbardziej poszkodowanym środki czystości.    

– Woda w mieszkaniach sięgała do pół metra, a czasami wyżej – tak opisują mieszkańcy sytuację, jaka miała miejsce podczas ataku żywiołu. Dzisiaj powoli wszystko wraca do normy, ale nie jest łatwo.

– Ludzie są podłamani – mówi Magdalena Wrzesińska, jedna z wolontariuszek, które udzielały pomocy. – Wciąż trudno jest osuszyć zalane domostwa. Pomagamy jednak i w tym, wypożyczając odpowiedni sprzęt – dodaje.

Transport składający się z 25 paczek ze środkami czystości (były wśród nich m.in. proszki do prania, mydła, płyny do podłóg czy odświeżacze powietrza) trafił do tyluż domów.

– Staraliśmy się dotrzeć tam, gdzie żywioł dokonał największych zniszczeń, w tym przede wszystkim do wielodzietnych rodzin i osób samotnych – wyjaśnia Wrzesińska.

Mimo przekazanej pomocy, potrzeb jest nadal wiele. I ty możesz wesprzeć tych, których dotknęła tragedia. Przekaż swój dar na konto zbiórki publicznej dla powodzian:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc powodzianom”

Dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku: PL

Możesz też pomóc, wpłacając dar przelewem on-line.

Pamiętaj również o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh.

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij