Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Odświeżamy nasze miasta

9.01.2012, nieprzypisany

1 października 2011 roku rozpoczęto realizację ogólnopolskiego projektu Odświeżamy nasze miasta TOB3CIT.

Projekt będzie realizowany do 30 września 2013 r., a wszystkie podjęte działania – finansowane przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc (International Union Against Tuberculosis and Lung Disease), we współpracy ze Światową Fundacją ds. Walki z Chorobami Płuc (World Lung Foundation). Obie organizacje są zrzeszone w ramach Inicjatywy Bloomberga, założonej przez Michaela Bloomberga, burmistrza Nowego Jorku.

Głównym celem projektu jest:

– wzmocnienie realizacji ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 1996 r., Nr 10, poz. 55 z późn. zm.) poprzez egzekucje zapisów w zakresie przestrzegania zakazu palenia oraz oznakowania stref bezdymnych,

– wzmocnienie przestrzegania ustawy przez kampanię społeczną informującą o
obowiązujących regulacjach w zakresie miejsc wolnych od dymu tytoniowego oraz konsekwencjach zdrowotnych używania tytoniu (palenie czynne i bierne).

Grupą docelową, do której skierowany jest projekt, są wyłącznie osoby dorosłe.

W akcję prowadzoną przez Państwową Inspekcję Sanitarną włączyła się też filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rybniku.

– Program ma na celu stworzenie jak największego obszaru stref wolnych od tytoniu – wyjaśnia Anna Picho, kierownik filii. – Jako filia ChSCh w Rybniku zawiązaliśmy koalicję z organizatorami akcji. Podczas wszelkich organizowanych przez nas imprez prozdrowotnych będziemy promować tę ideę, rozdając ulotki i zachęcając do niepalenia w miejscach publicznych i respektowania przepisów ustawy.

Filia ChSCh w Rybniku znana jest z prowadzenia happeningów i akcji promujących zdrowy styl życia. Ostatnio wolontariusze brali udział w programie profilaktycznym przygotowanym w Rybniku-Boguszowicach przez Ośrodek Pomocy Społecznej, Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej i Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Rybniku. W tym roku filia stara się o dotację na realizację projektu BO KOCHAM ŻYCIE związanego z profilaktyką uzależnień i edukacją zdrowotną.

Zobacz spoty reklamowe projektu Odświeżamy nasze miasta TOB3CIT:

http://www.youtube.com/watch?v=5I34E-nZU18

http://www.youtube.com/watch?v=conoktr4Ehs&feature=related

Czytaj więcej o projektach zdrowotnych.

oprac. Serwis Informacyjny ChSCh

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij