Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

O uśmiech Weroniki

6.10.2010, Bądź Solidarny w Potrzebie

W minioną sobotę, 2 października w Bytomskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny na rzecz Weroniki Białczak, dziewczynki chorej na miopatię mięśniową i artrogrypozę. Niezwykły cel i wykonawcy sprawili, że w imprezie wzięło udział wielu widzów, którzy otwarli nie tylko swoje serca, ale i portfele. Było to już czwarte tego typu przedsięwzięcie zorganizowane z myślą o Weronice przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bytomiu.

– Ze sprzedaży cegiełek w trakcie koncertu uzyskaliśmy 3 tys. zł – mówi Adam Jaksz z ChSCh. – Ale to jeszcze nie wszystkie pieniądze, jakie przekażemy na leczenie Weroniki. Ciągle bowiem wpływają środki na rachunek zbiórki publicznej prowadzonej przez ChSCh w ramach projektu Bądź Solidarny w Potrzebie.           

Miopatia mięśniowa i artrogrypoza wywołują unieruchomienie mięśni i stawów. Dlatego Weronika wymaga ciągłej opieki lekarskiej i rehabilitacji. To powoduje olbrzymie koszty, na których ponoszenie jej rodziców nie stać.

W koncercie mającym pomóc dziewczynce wystąpili: Mate.o,  jeden z najpopularniejszych wokalistów gospel w Polsce; Wojciech Okurowski, wirtuoz Fletni Pana; zespół Trąbki Jerycha, zespół Ainesis oraz Patrycja Niewolik. Wszyscy wykonawcy zapewnili słuchaczom mnóstwo niezapomnianych wrażeń – muzycznych i duchowych.

Wśród gości imprezy obecny był Piotr Koj, prezydent Bytomia. W swoim przemówieniu docenił pracę wolontariuszy ChSCh z tego miasta. Zapewnił też, że nadal będzie wspierał filię, nawet, jak to określił, w ,,najbardziej zwariowanych projektach”.

Jeżeli nie byłeś na koncercie, możesz pomóc, wpłacając pieniądze na poniższy rachunek:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Weronika Białczak”

Czytaj więcej o pomocy ChSCh Weronice:
http://www.bytom.chsch.org.pl/news/126 - zbiórka publiczna w 2009 r.
http://www.bytom.chsch.org.pl/news/123 - koncert w 2009 r.
http://www.bytom.chsch.org.pl/news/119 - zbiórka publiczna w 2007 i 2008 r.

Więcej o projekcie Bądź Solidarny w Potrzebie na: http://www.solidarny.pl/.

Posłuchaj audycji o projekcie Bądź Solidarny w Potrzebie wyemitowanej w Polskim Radiu.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij