Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Niedożywione dzieci proszą o suchy chleb

29.03.2010, nieprzypisany

Niedożywienie to problem, którego tak naprawdę nie widać, a który dotyczy aż 32% dzieci w Polsce (co dziesiąte z nich nie kwalifikuje się do pomocy społecznej, czyli nie jest objęte pomocą państwa) [źródło: GUS].

Dziesięcioro wolontariuszy współpracujących z filią Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Zabrzu w dniach 25-26 września 2009 roku wzięło udział w VII edycji programu Podziel się posiłkiem - przedsięwzięcia organizowanego przez Danone i Fundację Polsat, których partnerem strategicznym była Federacja Banków Żywności. Działacze ChSCh zbierali żywność w zabrzańskiej Biedronce. Udało im się uzyskać 332 kg produktów spożywczych z długą datą ważności. Żywność tę, zgodnie z założeniem tej ogólnopolskiej akcji na rzecz walki z problemem niedożywienia dzieci, przekazali rodzinom wielodzietnym, a dokładnie 30 dzieciom pozostającym pod opieką zabrzańskich Punktów Wydawania Żywności.

Czy wiesz, że niedożywione dzieci przychodzą wcześniej do szkolnej kuchni i proszą o suchy chleb? To słowa nauczycieli, którzy na co dzień przebywają z niedożywionymi dziećmi. Główną przyczyną takiego niedożywienia jest ubóstwo. Pamiętaj, że i Ty możesz przekazać swoją "paczkę żywnościową" dla najuboższych Dzieci. Twój 1% podatku może zmienić świat, świat najuboższych Dzieci.

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij