Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Myszków: mleko – pić czy nie pić? Oto jest pytanie

17.02.2014, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Myszkowie, prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), zaprasza na spotkanie dotyczące mleka. Poznamy na nim zalety i wady spożywania białego płynu. Wstęp wolny!

„Pij mleko – będziesz wielki” – to hasło popularnej kampanii społecznej słyszał prawie każdy. Jednak czy jest ono do końca prawdą? Z jednej strony mleko to produkt dość bogaty w związki odżywcze, np. wapń czy potas, zawiera też sporo białka. Z drugiej jednak ma sporo szkodliwych dla zdrowia substancji.

– Postaram się przedstawić obiektywnie wszystkie zalety i wady picia mleka, pozostawiając decyzję słuchaczom – mówi Irena Biała, kierownik Klubu Zdrowia w Myszkowie i prelegentka na najbliższym spotkaniu.

Mleko ma rzeszę zwolenników, ale i wielu przeciwników. Np. pionier nauki o żywieniu doktor Max Bircher-Benner o szkodliwości mleka mówił już pod koniec XIX wieku. Twierdził, że mleko powinno być najwyżej dodatkiem do diety. Wyjątkiem są, według niego, łatwiej przyswajalne dla człowieka kwaśne produkty mleczne (jogurty, sery). Jak to w końcu jest z tym mlekiem? O tym na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Myszkowie.

Zajęcia odbędą się 20 lutego, o godzinie 16:30 w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, przy ul. 3 Maja 15. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

red. jl

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij