Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Myszków: jak pokonać ból kręgosłupa

3.12.2012, Kluby zdrowia

Według statystyk na bóle kręgosłupa cierpi około 60% Polaków. O tym, jak zapobiegać i leczyć tę niemiłą przypadłość dowiemy się na najbliższych zajęciach Klubu Zdrowia w Myszkowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Spotkanie odbędzie się 6 grudnia w domu kultury.

Wszelkie bóle pleców to charakterystyczna przypadłość społeczeństw w krajach wysoko rozwiniętych. W wyniku rozwoju techniki coraz częściej wyręczają nas maszyny. A siedzący, mało aktywny tryb życia powoduje spadek kondycji fizycznej i pogorszenie stanu kośćca.

Prelegenci – Irena Biała, specjalistka ds. zdrowego żywienia oraz Stanisław Kubica, ekspert w dziedzinie masażu i rehabilitacji – opowiedzą o mechanizmach powstawania schorzeń kręgosłupa. Dowiemy się, jak zapobiegać bólom pleców oraz co zrobić, gdy ból już się pojawił.

Co ciekawe, bólom kręgosłupa można zapobiegać poprzez właściwe odżywianie. Podczas zajęć dowiemy się, co jeść i pić, by powstrzymać wypłukiwanie z organizmu wapnia – podstawowego budulca kości.

− Zbyt duże spożycie niektórych produktów powoduje odwapnienie kości – mówi Irena Biała. – Te z kolei, pozbawione swego fundamentalnego budulca, stają się łamliwe. To bardzo ważne przy profilaktyce bólów kręgosłupa, ponieważ jedynym źródłem wapnia dla organizmu jest pożywienie.

Początek spotkania klubu zdrowia 6 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie (ul. 3 Maja 15) o godzinie 16. Wstęp jest bezpłatny.

Tekst: Justyna Libera

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij