Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Mielec: zdrowie powraca nocą

14.01.2015, Kluby zdrowia

Działający przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) Klub Zdrowia w Mielcu zaprasza na kolejne spotkanie. Zajęcia odbędą się 17 stycznia i będą poświęcone znaczeniu snu dla naszego zdrowia. Uczestnicy programu dowiedzą się m.in., jak zapewnić sobie regenerujący siły, zdrowy sen.

Nie od dzisiaj wiadomo, że sen jest najlepszym lekarstwem. Zaproszony prelegent Roman Bartosik opowie m.in. o zdrowych zwyczajach związanych ze snem, które warto wprowadzić w życie. Poznamy np. związek między snem a sprawnością umysłową i wynikami w nauce.

Bardzo ważną, zaniedbywaną przez wielu z nas sprawą, jest tzw. higiena snu. To zbiór prostych zasad, których wprowadzenie w życie znacząco przyczynia się do poprawy jakości snu. Na przykład na nocny sen ma (o dziwo!) wpływ poranne wstawanie. Potrzeba snu pojawia się zwykle po 16–17 godzinach od rozpoczęcia dnia, zatem powinniśmy zadbać o to, by wstawać np. o 7 rano nawet w wolne dni. Okazuje się, że zaleganie w łóżku do 10. podczas weekendu, aby porządnie wypocząć, ma skutek odwrotny do zamierzonego…

Spotkania Klubu Zdrowia w Mielcu odbywają się cyklicznie raz w miesiącu. Najbliższe zajęcia już w sobotę, 17 stycznia, o godzinie 15 w Domu Kultury przy al. Niepodległości 7 (sala nr 1). Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij