Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Mielec: Dobra woda zdrowia doda

8.04.2011, Kluby zdrowia

Na marcowym spotkaniu Klubu Zdrowia w Mielcu obok wykładu miały miejsce bardzo ciekawe badania.

Każdy z uczestników zajęć, które odbyły się 30 marca, mógł przynieść wodę – np. swoją ulubioną mineralną. Po co? By poddać ją badaniu przydatności do spożycia. Za pomocą specjalistycznego sprzętu mierzono wskaźnik pH (im wyższy, tym lepszy) oraz potencjał redoks, który określa zdolność redukcji wolnych rodników. Okazało się, że najlepsze wyniki osiągnęły… przegotowana woda z kranu oraz woda z filtra działającego na zasadzie odwróconej osmozy. „Woda to najbardziej tajemnicza na świecie substancja. Organizm ludzki składa się z niej aż w 70%. Dlatego jej ilość i jakość w tak istotny sposób wpływa na nasze zdrowie. Wiele zależy od nas: woda, którą pijemy, może być trucizną albo lekarstwem” – mówiła zaproszona prelegentka.
 
Oprócz wysłuchania wykładu i przekonania się, która woda jest najlepsza, uczestnicy zaopatrzyli się także w broszury i materiały edukacyjne.

Klub Zdrowia w Mielcu zaprasza co miesiąc. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest orgganizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij