Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Legnica: żywność i ciepłe serce

21.02.2012, Pomoc żywnościowa

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Legnicy starają się pomóc każdemu. W minionym roku dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Jaworze i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Legnicy przekazali osobom potrzebującym ponad 11 ton żywności o łącznej wartości 27 tys. zł.     

– Główna pomoc, jakiej udzielamy, polega na wydawaniu żywności z programu unijnego. Trafia ona do osób z wcześniej sporządzonej listy – mówi Alicja Filończyk, kierownik filii ChSCh w Legnicy. – Jednak kiedy ktoś spoza listy zgłasza się po pomoc, zawsze staramy się jej udzielić. Tak dzieje się choćby w przypadku osób z noclegowni czy bezdomnych.

W ubiegłym roku wolontariusze przekazywali – obok produktów z programu pomocy żywnościowej – także artykuły zebrane w trakcie wrześniowej i grudniowej zbiórki żywności, w sumie tonę żywności, a ponadto odzież oraz inne dary rzeczowe.

– Dziękujemy wszystkim wspierającym naszą działalność w 2011 roku. Szczególnie dziękuję wolontariuszom Beacie i Dawidowi za pomoc w transporcie żywności oraz księgowości. W tym roku obejmiemy systematyczną pomocą żywnościową 155 osób – zapowiada Alicja Filończyk.

Wolontariusze apelują o przekazywanie darów rzeczowych (potrzebny jest wózek dla dziecka, żyrandole, kurtki dziecięce), które pozwolą im udzielać wsparcia każdemu, kto zgłosi się do siedziby filii (ul. Reymonta 15). Los osób potrzebujących zależy także od ciebie!

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij