Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Legnica: dzieci obdarowane, zadowolone, szczęśliwe

10.01.2013, Noworoczny Upominek

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) od wielu lat prowadzi akcję Noworoczny Upominek. Jest to inicjatywa podjęta we współpracy z międzynarodową organizacją Samaritan’s Purse. Akcja polega na tym, że w zamożnych krajach przygotowywane są paczki dla dzieci żyjących w innych częściach świata, w tym m.in. w Polsce.

Jedną z filii, która bierze udział w tej inicjatywie jest filia ChSCh w Legnicy. W minioną sobotę, 5 stycznia, wolontariusze ChSCh zaprosili do swojej siedziby 60 dzieci wraz z rodzicami. Tam odbyła się uroczystość wręczenia paczek. Impreza miała też ciekawą oprawę artystyczną. W programie był m.in. koncert pieśni chrześcijańskich oraz ilustrowane opowiadanie biblijne.

– Nie trzeba było pytać, czy impreza się podobała, po oczach było widać, że tak – mówi Alicja Filończyk, kierownik filii ChSCh w Legnicy. – Dzieci były zachwycone.

Prezenty, które trafiły do najmłodszych, pochodziły z Niemiec. W paczkach znalazły się m.in. zabawki, słodycze, artykuły higieniczne, np. szczoteczki i pasty do zębów, a także elementy garderoby takie jak skarpetki, czapki, szaliki, rękawiczki – krótko mówiąc, bardzo praktyczne dary.

Dzieci pochodziły z wielodzietnych rodzin, którym filia ChSCh w Legnicy udziela systematycznej pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o Noworocznym Upominku.

Tekst: Justyna Libera

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij