Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Kwesty i zbiórki żywności dla ofiar powodzi

1.06.2010, Pomoc powodzianom

Podczas ostatniego weekendu (29-30 maja) w Łodzi, Koninie, Zabrzu, Bydgoszczy, Białymstoku oraz innych miastach wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zachęcali do wsparcia zbiórki publicznej dla powodzian, zbierali żywność, środki czystości oraz pieniądze na rzecz poszkodowanych w kataklizmie.

Kwesta w Łodzi (zbierano pieniądze do puszek) była prowadzona w okolicach supermarketów, Galerii Łódzkiej, a także – co ciekawe – w zoo i na cmentarzu. – Każde miejsce, w którym tylko znajdziemy osoby wrażliwe na los drugiego człowieka, jest dobre na prowadzenie tego typu akcji – przekonuje Henryk Turczak, kierownik filii ChSCh w Łodzi. - Ludzie reagowali ze zrozumieniem. Widać, że jako społeczeństwo solidaryzujemy się z losem tych, których dotknęła tragedia.

W Koninie natomiast zbierano dla powodzian jedzenie. - Wsparliśmy akcję prowadzoną przez Bank Żywności – relacjonuje Dorota Skąpska z tamtejszej ChSCh. - Kilku wolontariuszy pracowało w jednym ze sklepów.   

W Białymstoku na terenie Galerii Kwadrat oraz w kilku supermarketach zachęcano klientów do pomocy osobom dotkniętym kataklizmem poprzez przekazanie na ich rzecz środków czystości. Zabrzańska filia wzięła udział w odbywającym się w piątek i sobotę Festiwalu Organizacji Pozarządowych w Zabrzu, podczas którego zachęcano do wsparcia zbiórki publicznej na rzecz powodzian.

Przyłącz się do dzieła pomocy i ty, dzieląc się swoim czasem, dobrami rzeczowymi bądź zasilając konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna

47 1500 1126 1211 2010 1571 0000

z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”

Dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku: PL

 

Nie bądź obojętny na los tych, których dotknęła tragedia. Pomóż!

 

 

                                                                                            Serwis Informacyjny ChSCh (aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij