Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Koncert w uzdrowisku

30.09.2010, Koncerty dla seniorów

15 sierpnia br. w malowniczo położonym Sanatorium Uzdrowiskowym „Wysowa” (woj. małopolskie), prowadzonym przez Instytut Zdrowia Człowieka, zaśpiewali i zagrali Ania i Adam Sobaszkowie, wolontariusze Filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rudzie Śląskiej.

To niecodzienne wydarzenie poruszyło pensjonariuszy uzdrowiska. Mimo pięknej pogody, zachęcającej do spaceru, przybili oni, aby posłuchać śpiewanej opowieści o życiu w mocy Boga. Koncert zorganizowała Filia ChSCh w Zakliczynie we współpracy z panem Andrzejem – pomysłodawcą, kuracjuszem tego sanatorium.

Sobaszkowie z muzyką mają do czynienia od dziecka. Ania gra na skrzypcach, Adam – na gitarze klasycznej; obydwoje śpiewają. Muzykują z zamiłowania. Wykonują poezję i kompozycje polskich autorów, jak również utwory tłumaczone z języka angielskiego. Od kilku lat pracują jako wolontariusze rudzkiej filii ChSCh. Dają koncerty m.in. w domach spokojnej starości w: Rudzie Śląskiej, Świętochłowicach, Zabrzu, Bielsku-Białej, więzieniach na terenie województwa śląskiego, Domu Samotniej Matki w Rudzie Śląskiej, szkołach, bibliotekach. Występują też na zjazdach i festiwalach chrześcijańskich „Hosanna” oraz „Gloria Dei”, wieczorkach pieśni i poezji chrześcijańskiej. Ich muzyka odzwierciedla głębokie przekonanie, że istnieją takie wartości, jak miłość, przyjaźń, ufność do Boga i ludzi oraz wiara, że można na co dzień żyć z Jezusem.

Tekst: Ewa Jóźwiak
Korekta: mon

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij