Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Kolejne cieszyńskie EXPO Zdrowie

13.06.2012, EXPO Zdrowie

11 czerwca już po raz drugi Klub Zdrowia w Cieszynie prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zorganizował wystawę EXPO Zdrowie. Na ośmiu atrakcyjnych stoiskach można było bezpłatnie skonsultować się z lekarzem, skorzystać z masażu i wykonać test kondycyjny. Uczestnicy imprezy oceniają, że było warto!

EXPO Zdrowie pozwala na wykonanie serii prostych badań, które wraz z wypełnioną ankietą służą do obliczenia naszego wieku biologicznego. Wystawa ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do systematycznej troski o zdrowie.    

Cieszyńskie EXPO Zdrowie odbyło się w mieszczącym się w rynku ośrodku kultury „Dom Narodowy”, gdzie regularnie odbywają się również spotkania Klubu Zdrowia w Cieszynie.

– Dwóch wolontariuszy zachęcało przechodniów do wzięcia udziału w wystawie – mówi Gertruda Wierzbicka, kierownik filii ChSCh w Cieszynie. – Dla niektórych uczestników udział w EXPO Zdrowie okazał się szczególnie przydatny. Jedna z osób dowiedziała się na przykład, że ma bardzo niski poziom cukru we krwi, choć jej samopoczucie na to nie wskazywało. Pewien pan z kolei przekonywał, że wcześniej nie zdawał sobie sprawy z faktu, jak drogocennym napojem jest czysta woda, do picia której zachęcaliśmy. Do tej pory pił wyłącznie herbatę i kawę.

Po przejściu stoisk z badaniami na uczestników czekał lekarz, z którym można było omówić wyniki i zastanowić się, co zrobić, by je poprawić lub utrzymać na dobrym poziomie. Wszyscy byli zachęcani do brania udziału w spotkaniach klubu zdrowia, które mają miejsce w każdy drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca o godz. 17 we wspomnianym „Domu Narodowym”. Można na nich wysłuchać ciekawych wykładów m.in. promotorów zdrowia, wziąć udział w warsztatach oraz Szkole Zdrowego Gotowania.

– Była to udana impreza – ocenia Gertruda Wierzbicka. – Skorzystało z niej wielu młodych ludzi. Dodatkowo odwiedzający mieli też możliwość degustacji zdrowej żywności oraz zakupienia książek o tematyce zdrowotnej.

Filia ChSCh w Cieszynie działa od 2002 roku. W tym czasie pomogła już setkom osób odnaleźć sposób na lepsze, bo zdrowsze życie.

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij