Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Gniezno: chcesz wydajnie pracować? Naucz się odpoczywać

20.10.2011, Kluby zdrowia

W dzisiejszych szybkich czasach stres jest największym mordercą ludzi, którzy bez pardonu gnają w wyścigu szczurów. Nim się obejrzymy, okazuje się, że my także jesteśmy jednymi z nich. Odpoczynek jest czymś, co ciągle odkładamy w czasie. Tymczasem badania dowodzą, że prawdziwy, dobrze spożytkowany urlop powinien trwać trzy tygodnie, bo pierwszego tygodnia dopiero zaczynamy przestawiać się z trybu pracy na wypoczynek.

Gnieźnieński klub zdrowia „Odnowa” prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zorganizował wykład pt. Wypoczynek z myślą o wszystkich zapracowanych. Prelegent Michał Byczkowski przybliżył słuchaczom sposoby skutecznego wypoczynku oraz jego wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

„Zbyt często zapominamy o tym, że siedzący tryb życia i pracy, tak powszechny we współczesnym świecie, może się dla nas okazać zgubny. Nie oznacza to, że nie należy pracować, ale powinniśmy znaleźć czas dla swojego organizmu. Przykładem mogą być krótkie spacery lub tak modny ostatnio nordic walking. Ciekawym sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki ruchu jest także stosowanie pięciu minut przerwy w pracy, co dwie godziny. Nic tak również nie odpręża, jak spędzanie czasu z rodziną czy przyjaciółmi” – polecał Michał Byczkowski.

– Niestety frekwencja nie dopisała – opowiada Mirosław Hartwich, kierownik klubu. – Mamy jednak nadzieję, że na najbliższe spotkanie przyjdzie więcej osób. Będziemy testować nowe urządzenia do robienia soków – wyciskarki oraz przybliżymy atrakcyjną Dietę Alleluja. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!

Klub Zdrowia „Odnowa” w Gnieźnie zaprasza na spotkania i wykłady w każdą pierwszą środę miesiąca, o godz. 19 na ul. Sobieskiego 20 (siedziba Klubu „Promyk”).

Czytaj więcej o klubach zdrowia

Złoż dar na działalność dobroczynną

(mp)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij