Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Gdańsk, Podziel Się Posiłkiem: paka dla dzieciaka

28.09.2011, Pomoc żywnościowa

Wśród organizacji, które włączyły się w trwającą 23–24 września ogólnopolską zbiórkę żywności Podziel Się Posiłkiem była Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh). Jej przedstawiciele w 12 miastach w porozumieniu z bankami żywności zbierali artykuły spożywcze dla najuboższych dzieci.

Podobnie było w Gdańsku, gdzie dziś wolontariusze lokalnej filii ChSCh rozpoczynają wydawanie paczek żywnościowych sporządzonych z artykułów uzyskanych przez nich w trakcie zbiórki.

– Gościliśmy w dwóch sklepach – mówi Waldemar Więcławski. – Zebraliśmy dwa kosze żywności o łącznej wartości 1 118,43 zł. Pozwoliło to na przygotowanie 60 paczek dla dzieci.

Dary otrzymają rodziny wskazane przez MOPS. Ich przekazanie odbędzie się w siedzibie filii ChSCh. Na jedną osobę przypadnie ok. 3 kg żywności.

Filia ChSCh w Gdańsku działa od 2010 roku i prowadzi pomoc żywnościową. Oprócz tego organizacja posiada w Gdańsku Świetlicę Środowiskową „Grodzisko”.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij