Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Dzieląc się miłością

22.12.2010, Noworoczny Upominek

Już po raz trzeci filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Żywcu gościła w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym z upominkami. 16 grudnia, za sprawą Jolanty Matuszek, wolontariuszki ChSCh, podczas specjalnego spotkania w ośrodku 20 dzieci zostało obdarowanych prezentami.

– Dzieci reagowały bardzo emocjonalnie, niektóre nawet zaniemówiły z wrażenia – opowiada pani Jolanta.

W paczkach, otrzymanych od anonimowych darczyńców z Europy za pośrednictwem międzynarodowej organizacji Samaritan’s Purse, były m.in. słodycze, przybory szkolne, odzież czy pluszaki. Oprócz upominków wolontariusze ChSCh przygotowali dla najmłodszych poczęstunek. Obdarowali ich także książkami Betlejemski dar oraz Dobry pasterz, przedstawiającymi historie biblijne.

Dla dzieci z ośrodka było to niezwykłe wydarzenie, na które w wytęsknieniem oczekiwały. Ale ci, którzy otrzymali prezenty, nie myśleli tylko o sobie:

– Zwłaszcza dzieci, które mają rodzeństwo, po rozpakowaniu prezentów planowały, z kim podzielą się tym, co dostały – wspomina wolontariuszka. – Okazuje się, ze żyją nie tylko dla siebie.

Oby szlachetność i dobroczynność mogły towarzyszyć każdemu z nas przez cały rok!

Pomóż prowadzić działalność dobroczynną.

Czytaj więcej o projekcie Noworoczny Upominek.
 
Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij