Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Dramat powodzian

31.05.2010, Pomoc powodzianom

Pan Mariusz z Sandomierza podczas powodzi stracił dom, który został zalany po poddasze. Państwo Stanisława i Franciszek, starsze małżeństwo, o mało nie utonęli w lodowatej wodzie. Ludzie odcięci od świata, uwięzieni w swoich mieszkaniach, nie mogli uwierzyć w to, co się stało. Ci, którzy przeżyli kataklizm, są zdruzgotani. Stracili wszystko.

W całej Polsce poświęceni wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) niosą pomoc ofiarom powodzi. Natychmiast po ataku żywiołu rozpoczęto działania w Czechowicach-Dziedzicach, Skoczowie i Wrocławiu.  Podczas minionego weekendu (29-30 maja) w Łodzi, Koninie, Zabrzu, Bydgoszczy, Białymstoku oraz innych miastach przedstawiciele ChSCh zbierali żywność oraz pieniądze na rzecz powodzian.

- Ludzie reagowali bardzo pozytywnie – mówi Henryk Turczak, kierownik filii w Łodzi, gdzie w niedzielę przeprowadzono kwestę do puszek. - Widać, że jako społeczeństwo solidaryzujemy się z losem tych, których dotknęła tragedia.    

Wolontariusze pomagają także w usuwaniu wilgoci z zalanych domów: - W piątek przekazaliśmy nasze osuszacze kilku rodzinom. We wtorek, środę sprzęt trafi do kolejnych osób – mówi Andrzej Cichy z ChSCh Skoczów. – Z funduszy ChSCh zakupimy środki czystości; postaramy się o szczotki, mopy i inne przybory, które obecnie są najbardziej potrzebne.

– Dostarczamy ludziom najprostsze rzeczy, bo brakuje wszystkiego – relacjonuje Wiesław Waliczek z filii ChSCh w Czechowicach-Dziedzicach.

W Skoczowie 11 czerwca odbędzie się koncert charytatywny na rzecz powodzian. Podobne wydarzenia planowane są w innych miastach, m.in. we Wrocławiu.

Strach, żal, obawa – Co będzie dalej? To uczucia towarzyszące dziś tysiącom Polaków.

Wiele domostw było nieubezpieczonych. Wśród ludzi, którzy stracili dorobek życia, są tacy, którzy mieszkali w nowo wybudowanych domach zaledwie przez dzień!

Przyłącz się do dzieła pomocy i ty, dzieląc się swoim czasem, dobrami rzeczowymi bądź zasilając konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”
 
Dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku: PL

Nie bądź obojętny na los tych, których dotknęła tragedia. Pomóż!

 
                                                                                                       Serwis Informacyjny ChSCh (aw)

 


    
   

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij