Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Dar ambasady niemieckiej

10.08.2010, Pomoc powodzianom

Dzięki Ambasadzie Niemiec w Warszawie Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) otrzymała odzież dla potrzebujących. Wśród ofiarowanych rzeczy znalazły się także zabawki, przybory kuchenne, meble i sprzęt elektroniczny - łącznie ponad 4 tony darów. Trafiły one do najuboższych, przede wszystkim rodzin dotkniętych powodzią,  z Zabrza, Bielska-Białej, Zielonej Góry, Skoczowa i Puław.

- Przedstawiciele ambasady zatelefonowali do nas i powiadomili o możliwości odebrania odzieży – mówi Marcin Anielski z ChSCh. - Część darów znajdowała się w Piasecznie, pozostałe – na terenie Niemiec. Wszystkie pochodziły od ludzi dobrej woli, którzy przekazali je za darmo.   

Ofiarowane rzeczy zostały dostarczone z Monachium do Bielska-Białej, gdzie mieści się filia ChSCh. W przewiezieniu pomogło Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, za pośrednictwem którego zgłosiła się firma chętna do zorganizowania transportu. Z magazynu w Bielsku-Białej odzież i inne przedmioty trafiły do wielu miast, przede wszystkim z Polski południowej.       

W przekazywaniu darów uczestniczył Piotr Nowacki, dyrektor ChSCh. Spory transport dotarł do Zabrza. – Cieszę się, że otrzymaliśmy rzeczy dla potrzebujących. Są one w bardzo dobrym stanie i na pewno pomogą wielu osobom – mówi Jan Brzuś, kierownik tamtejszej filii ChSCh. – Odzież, buty, a także zabawki przekazaliśmy powodzianom przy współpracy z MOPS i PCK – relacjonuje. - Jako filia ChSCh prowadzimy punkt wydawania żywności i odzieży o nazwie ,,Pomocna dłoń”. Również tą drogą dary z Niemiec powędrują do najuboższych, w tym do powodzian.

Z kolei transport z Piaseczna trafił do Puław. Oprócz odzieży wśród przekazanych tam przedmiotów było dużo zabawek i komputer.

- ChSCh wyraża wdzięczność zarówno ambasadzie, jak i wszystkim firmom, instytucjom i osobom, które pomogły w uzyskaniu i transporcie tych darów. Wierzę, że będą kolejne takie inicjatywy - podsumowuje akcję Piotr Nowacki.

Pomóż powodzianom!

Możesz pomóc powodzianom, wpłacając pieniądze na jedno z poniższych kont:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc powodzianom”

/środki czystości i żywność/

lub konto Fundacji ADRA Polska, partnera ChSCh w projekcie pomocy powodzianom:

Fundacja ADRA Polska
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
27 1240 1994 1111 0010 3294 9347

/osuszanie i remontowanie domów, finansowanie kolonii dla dzieci powodzian/

 

SI ChSCh (aw)

 

 

 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij