Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Cieszyn: co ma wspólnego Biblia z medycyną

16.12.2011, Kluby zdrowia

Biblia, medycyna, nowotwory – to temat ostatniego spotkania w cieszyńskim klubie zdrowia, prowadzonym przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Prelegent, pastor i dr n. med. Jacek Matter z właściwą sobie przenikliwością i odrobiną humoru tłumaczył słuchaczom, jak wiele łączy świat ducha i świat ciała.

Choć współczesne metody leczenia różnią się od tych stosowanych w czasach, gdy powstawała Biblia, jedno jest pewne – człowiek wciąż pozostaje jednością ciała, psychiki i ducha i każdy z tych elementów decyduje o naszym zdrowiu.

12 grudnia doktor Matter mówił zarówno o przyczynach, profilaktyce, jak i leczeniu chorób nowotworowych. Połączył również terminologię medyczną z językiem Biblii, mówiąc o grzechu jako nowotworze duszy. Choroby onkologiczne można leczyć operacyjnie, stosując farmakologię lub napromieniowanie, zaś na chorobę grzechu jest tylko jedno lekarstwo – Jezus Chrystus.        
 
Nie od dziś wiadomo, że zdrowy styl życia znacząco obniża ryzyko zapadnięcia na schorzenia cywilizacyjne. Bardzo ważną rolę w profilaktyce raka odgrywa m.in. dieta bezmięsna.  Uczestnicy grudniowego wykładu w Klubie Zdrowia w Cieszynie wyszli z zajęć bogatsi o tę wiedzę oraz o coś jeszcze – refleksję na temat tego, co w życiu najważniejsze.     

Czytaj więcej o klubach zdrowia.  

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaz 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Foto: Jacek Matter podczas prelekcji w Chrzanowie 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij