Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

ChSCh i Grupa Zagranica

18.07.2011, nieprzypisany

W listopadzie ubiegłego roku Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) dołączyła do Grupy Zagranica, stowarzyszenia zrzeszającego organizacje pomagające poza granicami Polski. Choć ChSCh, istniejąca od 1997 roku, działa głównie w naszym kraju, to jednak ma na koncie także wiele projektów podejmowanych w innych państwach – m.in. na Ukrainie i w Rwandzie.  

Od 2010 roku ChSCh jest akredytowaną organizacją wysyłającą w ramach programu EVS (European Voluntary Service – Wolontariat Europejski), a od 2011 – organizacją koordynującą. Z ramienia ChSCh już w ubiegłym roku wyjechało pięcioro wolontariuszy do Załucza na Ukrainie. Ich zadaniem była praca w domu dziecka dla dzieci z niepełnosprawnością. Tomek, jeden z wolontariuszy, wspominał ten pobyt jako jedną z najszczęśliwszych chwil – okazję do tego, by dawać miłość i okazywać troskę tym, którzy doświadczyli ich tak mało. W 2010 i 2011 roku organizacja włączyła się również w pomoc dzieciom rwandyjskim. Najpierw zrealizowała projekt Tubakire (‘Przyjmijmy ich’), współfinansowany przez MSZ w ramach polskiej pomocy zagranicznej. Polegał on na przystosowaniu 64 szkół podstawowych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych i zaowocował zbudowaniem łącznie ponad 240 podjazdów dla wózków inwalidzkich. W styczniu 2011 r. natomiast z programu EVS do Rwandy udali się Nina Mocior i Krzysztof Suchowierski, którzy zajęli się prowadzeniem kursów pierwszej pomocy. Obecnie ChSCh realizuje kolejne dwa projekty w Rwandzie, współfinansowane przez MSZ w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej.

– Naszym głównym celem jest budowa szkolnych toalet, m.in. dla uczniów niepełnosprawnych, a także szkolenia dla nauczycieli oraz rodziców dzieci niewidomych i niedowidzących – mówi Katarzyna Czyż odpowiedzialna w ChSCh za pomoc zagraniczną.

Razem dla Rwandy
Jeśli chcesz wesprzeć pomoc zagraniczną, w tym projekty realizowane przez ChSCh w Rwandzie, wpłać dar na konto Fundacji ADRA Polska, Partnera ChSCh:
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Nr konta 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882
Zachęcamy do skorzystania z przelewu on-line.

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij