Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Białystok: mokry ręcznik zamiast apteki?

1.03.2017, Kluby zdrowia

Jeden ze znanych przedwojennych lekarzy zwykł mawiać: „Dobry lekarz osiągnie więcej za pomocą mokrego ręcznika niż słaby lekarz, który ma do dyspozycji całą aptekę”. Na czym polega leczenie „mokrym ręcznikiem”? O tym na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Białymstoku. Na wykład zapraszają wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Pod „mokrym ręcznikiem” kryje się szereg metod leczniczych zwanych hydroterapią. Jest to innymi słowy leczenie wodą. To bardzo stara metoda. Do właściwości leczniczych wody byli przywiązani np. starożytni Rzymianie, którzy uwielbiali spędzać czas w łaźniach i termach. W XXI wieku lekarze również doceniają lecznicze właściwości wody, zalecając np. zajęcia na basenie. Dzisiejsza hydroterapia polega na leczeniu schorzeń ciepłymi lub zimnymi okładami. Najlepsze w niej jest to, że nie ma skutków ubocznych, jest łaskawa dla portfela, działa zgodnie z naturą. Więcej o dobrodziejstwach tej metody leczenia na spotkaniu Klubu Zdrowia w Białymstoku.

Zajęcia odbędą się w niedzielę, 12 marca, o godzinie 17 w lokalu przy ul. Jurowieckiej 24. W programie spotkania oprócz ciekawego wykładu m.in. degustacja zdrowych potraw i możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij