Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Andrychów: jak żyć dłużej

9.10.2013, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Andrychowie, prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w październiku zaprasza na spotkanie pt. Jak żyć dłużej.

Najbliższe zajęcia klubu poprowadzi lek. med. Krzysztof Ptak. Wykład będzie dotyczył profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

Do najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych zalicza się m.in. nowotwory, do których powstawania przyczynia się przede wszystkim niezdrowy styl życia, m.in. palenie papierosów, tłuste jedzenie, brak ruchu. Inną chorobą cywilizacyjną jest cukrzyca. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 50% cukrzyków umiera na choroby układu krążenia. Ryzyko zgonu osoby z cukrzycą jest dwukrotnie większe niż jej rówieśnika bez cukrzycy.

Szansą na uniknięcie tych i innych poważnych schorzeń jest zmiana przyzwyczajeń i wprowadzenie drobnych, ale znaczących zmian w stylu życia. O szczegółach dowiemy się podczas październikowego wykładu.

Poprzednie spotkanie Klubu Zdrowia w Andrychowie dotyczyło choroby Alzheimera. Prelegent podał przykład dwóch amerykańskich prezydentów, Ronalda Reagana i Jimmy Cartera, z których Reagan zachorował na Alzheimera, a Jimmy Carter nie. Mogło to mieć związek m.in. z tym, że prezydent Reagan, skończywszy drugą kadencję prezydencką, wycofał się z życia publicznego – przyjął bierną postawę. Jimmy Carter natomiast, gdy zakończył prezydenturę, zaangażował się w działalność charytatywną (m.in wspieranie organizacji Habitat for Humanity). Aktywność i zaangażowanie pomogły mu utrzymać zdrowie ciała i umysłu przez wiele lat.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Andrychowie odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. Spotkanie o tym, jak żyć dłużej (na temat chorób cywilizacyjnych) już 16 października w Szkole Podstawowej nr 4, przy ul. Włókniarzy 10a. Początek o godzinie 18. Wstęp – jak zawsze – bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

red. jl

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij