Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Andrychów: ciemna strona kofeiny

8.04.2013, Kluby zdrowia

Wielu nie wyobraża sobie początku dnia bez „małej czarnej”. Jednak oprócz pobudzania do aktywności kawa ma też swoją ciemną stronę. Szczegóły poznamy już 17 kwietnia na spotkaniu Klubu Zdrowia w Andrychowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

O zagrożeniach wynikających ze spożywania napojów kofeinowych opowie lekarz neurolog Krzysztof Wierzbicki. Kofeina znajduje się nie tylko w kawie, ale także w napojach typu cola i energetyzujących, które zarówno dorośli jak i dzieci spożywają w ogromnych ilościach.

Właśnie o dzieciach, a dokładniej o ich żywieniu na poprzednich zajęciach klubu mówiła promotor zdrowia Iwona Deperas. Zwróciła uwagę m.in., że popularne choroby cywilizacyjne jak miażdżyca czy nadciśnienie są diagnozowane obecnie już u kilkuletnich dzieci. Stąd potrzeba wpajania zasad właściwego stylu życia od najmłodszych lat. Podstawą naszego żywienia powinny być zbożowe produkty pełnoziarniste oraz owoce i warzywa, ograniczyć za to należy spożycie mięsa i nabiału. Kluczowe znaczenie dla zdrowia ma też codzienna aktywność fizyczna.

Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Andrychowie już 17 kwietnia o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Włókniarzy 10a).

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Justyna Libera (red.)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij